canlı destek

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğretmen Adayları;

              

64 yıllık köklü Ege Üniversitesinin 20 yıllık genç  bir  fakültesi olarak , nitelikli öğretim üyesi kadromuz, akademik, kültürel ve  fiziki olanaklara sahip  kampüs ortamında olmamız nedeniyle Türkiye'deki Eğitim Fakülteleri içinde ayrıcalıklı bir yere sahibiz. Fakültemizin en büyük gurur kaynağı, her yıl alanındaki puan türünde en yüksek yüzdelik dilimden öğrenciler tarafından tercih edilmesi ve mezunlarının mesleki başarılarıdır. Vizyonumuz  doğrultusunda bünyemizdeki yetkin akademik personelimizle birlikte siz sevgili öğrencilerimizi değişen zamanın getirdiği şartlara uygun olarak branşınıza göre tam donanımlı bireyler haline gelmeniz,  sosyal - kültürel - ahlâkî açıdan rol model öğretmen yada psikolojik danışman  olarak yetişmeniz için  büyük gayret ve emek sarf edilmektedir.

Bir üniversite mezunu olarak soru sorabilme, bu soruları etraflıca düşünebilme, araştırma, keşfetme, yaratıcı olma yetilerine sahip olmanız, hayatta karşınıza çıkacak bütün zorlukları da bu eğitim perspektifinde analiz ederek, rasyonel ve reel düşünerek bütün ön yargılardan uzak durarak değerlendirmeniz beklenir. Üniversite mezunu olmanın ötesinde, üniversiteyi bir öğretmen ve bir eğitimci olarak tamamlamanın ise, kuşkusuz daha özel bir anlamı vardır. Hakkıyla, layıkıyla, özveriyle, insana ve insanlığa hizmet etmek için yapılan her meslek kutsaldır; eğitimciler ise bireylerin ve toplumların gelişimlerinde oynadıkları rolle elbette daima ayrıcalıklı olmuşlardır.   Nasıl ki bireylerin sağlığı her şeyden önce sağlıklı beslenmeyle mümkünse, toplumların ve insanlığın sağlığı da iyi eğitimle mümkündür.

Sizler bu fakültede dört senelik  eğitim hayatınızda   çok iyi öğreneceksiniz ki, öğrenmenin ve öğretmenin sonu yoktur. Bunun bilincinde olarak sizlerin geleceğimizi en iyi şekilde aydınlatacağınıza olan inancım tamdır. Hepinize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

               Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Hülya YILMAZ
Dekan       

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ